Sport to zdrowie - ekoblysk.net.pl

Sport to zdrowie

Sport to samo zdrowie. Zaprawa jest bardzo ceniona zwłaszcza przez facetów. Od małego dzieci biegają po domu. W szkole dziewczynki często łapią za skakanki, a chłopcy kopią w piłkę. Dzieci czują chęć poruszania się. Dlaczego? Dzieci instynktownie wiedzą co jest dla nich dobre.
Dla niektórych jest to pragnienie tak silne, że zostają w tym już na zawsze. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez ćwiczeń, bez współzawodnictwa.

Znam wielu ludzi, którzy wykonują pracę fizyczną, a dzień bez treningu jest dla nich dniem straconym. Wspinaczka, sztuki walki, a nawet taniec - jest to ich rutyna. Na dokładkę, w dni kiedy nie mają treningu, chodzą na biegi. Są to osoby, które dobrze wiedzą jak ćwiczyć, żeby były efekty, co robić, żeby nie naciągnąć mięśni, za co odpowiada dane ćwiczenie. Ogólnie rzecz biorąc są to osoby zdecydowane, wiedzące co chcą robić i co chcą przez to zyskać. Są to osoby na tyle zdeterminowane, że zmiany wprowadziły również w swoje menu. Wiedzą ile co ma białka, ile kwasów nienasyconych i co jest zdrowe, a co lepiej przekąsić raz na ruski rok. Sport to niechemiczny lek, a dla niektórych styl bycia.

Trening powinien być regularny, bo pływanie raz na pół roku nie wyrobią nam formy i kondycji. Brzuszki robione dwa razy w tygodniu nie pomogą nam osiągnąć idealnego brzucha do wakacji. Rozciąganie się w weekendy nie zrobi z nas człowieka gumy.

Jeżeli ktoś mówi, że chce ćwiczyć, pragnie coś osiągnąć poprzez ćwiczenia, treningi - niech ma pojęcie, że to wiąże się z ogromnym poświęceniem. Sport to nie byle jakie zainteresowanie, które można odstawiać na bok orazi wracać do niego za jakiś czas.
Najlepiej chyba wiedzą o tym tancerze, których jeden błąd może przekreślić dalszą karierę. Często uraz staje na dojściu do szczęścia. Kiedy baletnicy kolana odmawiają posłuszeństwa, wie, że wszystko się zmieni. Jeżeli będzie tańczył dalej - kolana nie dadzą o sobie zapomnieć.

Sporty wiąże się z pasją, namiętnością, poświęceniem, zmęczeniem, ale i ze zdrowiem. Osoby ćwiczące na pewno mają dużo lepsze zdrowie niż ci, którzy siedzą całymi dniami przed telewizorami.

W skrócie, żeby uporządkować, czym jest sport

Słowa kluczowe:zdrowie, trening,